När du klickar på spara så godkänner du användarvillkoren. Fält märkta * är obligatoriska.
Fyll i användarnamn för att få ett mejl till den registrerade adressen. I mejlet finns instruktioner för hur du återfår ditt lösenord.
Materialet inkl. bilderna är fria att använda, men ange gärna källan: webben7.se. Bilderna får du lättast genom att högerklicka och "Spara bild som...".
2012-01-29 - Michaela Ö
Carla Maersk som USB-minne. Smutsig ruta men vi spar på färskvattnet för en vecka på ankarplatsen.
Ja, varför inte klicka grädde på moset och dressa mig i en megastor overall?
Jag hade nästan glömt bort hur brutalt ärliga mina kära filippinska kollegor är när det kommer till utseende. Ni vet så där som små barn, och gamla människor kan vara. Deras kontrakt är på 6 månader, vilket gör att ett flertal av gubbarna som är kvar har träffat mig tidigare. Med ett stort glatt smile hälsar de vänligt, men tillägger: ”much bigger now!” och gestikulerar som en sumobrottare; armarna ut från kroppen och kinderna uppblåsta. Dags att börja träna igen då alltså! Glad att jag inte är den som lätt tar illa upp.
Och tillråga på allt så har alla arbetsoveraller tagit slut. Eller det finns några mörkblå kvar på hyllan – i storlek L! Så nu kommer jag att se ut som en sumobrottare som nallat på blåbärssylten. Tur att man kan bjuda på sig själv.
Dela med dig av denna artikel på:
Logga in eller skapa en användare, eller kommentera som gäst nedan.
107 dagar sedan av Mona Hej på dej! Har du ökat kopiöst i omfång sedan förra veckans core??? Misstänker att dina arbetskompisar ser dåligt eller har dåligt minne- o minns díg som anorektisk vid förra resan. Eller var du mager då?? Du är ju helt perfekt Mickan!!! Luftig overall du fick tag på! Kramar o ha det bra :)
Vi har mottagit din anmälan och kommer att granska denna kommentar /Webben 7 - redaktionen
108 dagar sedan av Aurvandil Den där overallen kommer att fladdra som ett segel innan focken fyller. Du får sy in den eller stoppa i dig mer kolhydrater och socker. (Fniss) Ett sånt USB-minne vill jag ha! Kan jag inte få önska mig ett sådant till min födelsedag som är snart nu 3:e feb. Hälsa Mäster.
Annons
Tidningar:
Välj intressen:
Väder:
Kl. 18:00-00:00
0 mm
Kanaler:
Besök Örnsköldsviksföretaget Restaurang Victory >
Annonser
Skapa en gratis användare på Webben 7 och utnyttja alla möjligheter.
Skapa en användare »
Var lugn! Vi hjälper dig med tekniken runt Webben 7.
Vill du synas? Annonsera på Webben 7.
Har du nya idéer eller förslag på förbättringar?
Finns det något du undrar över?
Kontakta oss
Här kan du läsa Tidningen 7!
Webben 7 är inte optimerad för Internet Explorer 6. Därför visas inte denna sida korrekt. Installera gärna en modern och säker webbläsare.