När du klickar på spara så godkänner du användarvillkoren. Fält märkta * är obligatoriska.
Fyll i användarnamn för att få ett mejl till den registrerade adressen. I mejlet finns instruktioner för hur du återfår ditt lösenord.
Materialet inkl. bilderna är fria att använda, men ange gärna källan: webben7.se. Bilderna får du lättast genom att högerklicka och "Spara bild som...".
2012-01-21 - Övrig sport
Fredrik Lindström gjorde återigen ett starkt lopp i världscupen. Foto: Håkan Nordström
Men ändå näst bästa placering i världscupen för den före detta Anundsjö-skidskytten.
Fredrik Lindström visade på nytt att han kommit till världstoppen i skidskytte för att stanna. Efter fredagens överraskande världscupseger första seger i Antholz följde Fredrik upp med en finfin fjärdeplats i lördagens masstart.
Fredrik var med i täten ända till åkarna kom in på upploppet i stadion men orkade inte hänga på och ta en pallplats. Han blev däremot den klart bäste svensken i tävlingen.
Dela med dig av denna artikel på:
Logga in eller skapa en användare, eller kommentera som gäst nedan.
2012-01-20 - Övrig sport
Skidskytten Fredrik Lindström, 22, har haft en femteplats i världscupen som främsta merit.
Annons
Tidningar:
Välj intressen:
Väder:
Kl. 18:00-00:00
0 mm
Kanaler:
Besök Örnsköldsviksföretaget Heppes >
Annonser
Skapa en gratis användare på Webben 7 och utnyttja alla möjligheter.
Skapa en användare »
Var lugn! Vi hjälper dig med tekniken runt Webben 7.
Vill du synas? Annonsera på Webben 7.
Har du nya idéer eller förslag på förbättringar?
Finns det något du undrar över?
Kontakta oss
Här kan du läsa Tidningen 7!
Webben 7 är inte optimerad för Internet Explorer 6. Därför visas inte denna sida korrekt. Installera gärna en modern och säker webbläsare.